COSMODENT - Stomatologia i Medycyna estetyczna
Łańcut, ul. Piłsudskiego 52
Rejestracja
730 965 666

Wybielanie zębów

Dlaczego uśmiech jest tak ważny?

 

Wygląd zewnętrzny odgrywa niebagatelną rolę w naszym życiu. Z podziwem, a czasem nawet z zazdrością, spoglądamy na zadbane osoby o promiennym, białym uśmiechu. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy jak ważną rolę odgrywa uśmiech w naszym życiu. Uśmiechając się wysyłamy sygnały innym, że cieszymy się każdą chwilą, jesteśmy zadowoleni, szczęśliwi, gotowi podjąć nowe wyzwania, otwarci na nowe kontakty. Białym uśmiechem przełamujemy bariery. Otoczenie odbiera nas jako osoby o pogodnym usposobieniu, a przez to wzbudzamy zaufanie.

 

Spośród czynników stanowiących o atrakcyjności uśmiechu biały kolor zębów odgrywa najważniejszą rolę poprawiając samopoczucie, stosunki międzyludzkie, a nawet ułatwiając zdobycie pracy.

 

Przebarwione zęby powodują, że uśmiechamy się rzadziej, zasłaniamy usta ręką, wstydzimy się, zamykamy w sobie.
Na szczęście istnieją profesjonalne metody, które pomogą nam przywrócić śnieżnobiały uśmiech, a przez to noszą pozytywną samoocenę oraz dobre samopoczucie. Zabieg wybielania zębów przeprowadzony przez lekarza stomatologa to najtańsza "operacja plastyczna", a co najważniejsze dostępna dla wszystkich.

 

Opalescence dostępny jest wyłącznie u lekarzy stomatologów, co gwarantuje bezpieczeństwo całego procesu wybielania zębów.

 

Dlaczego Opalescence?

 

Preparaty wybielające Opalescence są wytwarzane przez amerykańską firmę Ultradent, producenta wielu nowoczesnych materiałów stomatologicznych. Firma Ultradent jest pionierem i liderem wśród producentów preparatów do wybielania zębów. Już w 1990 r. Wyprodukowała pierwszy skuteczny i bezpieczny żel wybielający do stosowania w wygodnych indywidualnych nakładkach. W 1996 r. Jakość i bezpieczeństwo Opalescence zostały potwierdzone nadaniem prestiżowego certyfikatu ADA - Amerykańskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Opalescence 15%PF jest też pierwszym preparatem do wybielania zębów, zawierającym odpowiednie dodatki przeciwko nadwrażliwości, zwiększające komfort kuracji. Opalescence jest dostępny w różnych smakach m.in. Miętowym i arbuzowym.


W Polsce preparaty Opalescence są znane i stosowane z powodzeniem od 1990 roku. Wybielanie zębów metodą Opalescence zostało dokładnie przebadane na akademiach medycznych i okazało się skuteczne, bezpieczne i dające trwały efekt. Preparaty do wybielania zębów Opalescence posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty zarówno w polsce, jak i międzynarodowe, także te obowiązujące w Unii Europejskiej.

 

 

Dlaczego występują przebarwienia na zębach?

 

Powodów może być kilka. Przebarwienia powstają między innymi w trakcie nieprawidłowego rozwoju zębów. Wywołuje je również długotrwałe leczenie antybiotykami z grupy tetracyklin prowadzone w dzieciństwie. Niektóre osoby mają zęby o naturalnie ciemnym zabarwieniu. Z wiekiem zaś zęby ciemnieją z powodu picia kawy, herbaty, soków czy palenia papierosów. Także stare, często złe wypełnienia lub uszkodzenia miazgi zęba mogą mieć wpływ na kolor zębów.

 

 

Czy wybielanie zębów przez stomatologa jest bezpieczne?

 

Tak! Opatentowany przez firmę Ultradent preparat Opalescence przy właściwym stosowaniu usuwa większość przebarwień w bezpieczny i skuteczny sposób. Przebarwienia zostają wybielone przez ich utlenienie. Atomy tlenu wnikają w głąb szkliwa i zębiny wybielając je, jednak właściwa struktura zęba pozostaje nienaruszona, a jedynie ulega ona rozjaśnieniu.


Bezpieczeństwo wybielania zębów systemem Opalescence zostało potwierdzone przez wieloletnie badania kliniczne prowadzone na akademiach medycznych i uniwersytetach w Polsce i na całym świecie.
Gdy stosuje się preparat w sposób zalecony przez stomatologa jest on absolutnie bezpieczny.


Opalescence do wybielania nakładkowego jest żelem, którego czynnikiem aktywnym jest nadtlenek karbamidu. Jest to bezpieczny związek chemiczny, który przez dziesięciolecia był używany jako środek do dezynfekcji jamy ustnej, a obecnie umożliwia wybielanie zębów milionom ludzi na całym świecie.

Formularz kontaktowy
Znajdź nas na mapie